A co porabialiśmy w marcu?
19489
post-template-default,single,single-post,postid-19489,single-format-standard,bridge-core-2.4.2,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-22.7,qode-theme-bridge,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-6.2.0,vc_responsive,elementor-default,elementor-kit-7

A co porabialiśmy w marcu?

A co porabialiśmy w marcu?

„Leci marzec, wiosny szuka,
Znalezć wiosnę wielka sztuka,
Bo choć słońce już przypieka,
Wiosna, wiosna z przyjściem czeka”
8 marca w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Kobiet. Był to wyjątkowy dzień dla wszystkich dziewczynek. Chłopcy złożyli życzenia i wręczyli upominki oraz kwiaty. Dzieci poznały historię obchodów tego święta, chłopcy starali się przez cały dzień zachowywać jak dżentelmeni, byli uczynni i bardzo uprzejmi.
Kilka dni przed Dniem Kobiet, 5 marca, odbyły się w starszych grupach Warsztaty Florystyczne. Przedszkolaki, przy pomocy pań florystek, wykonały piękne, kolorowe bukiety z żywych kwiatów, które wręczyły swoim mamom.
21 marca, tradycyjnie, jak co roku, barwny korowód wyruszył z przedszkola aby pożegnać zimę i przywitać wiosnę. Przedszkolaki radośnie maszerowały z Marzanną, śpiewały piosenki o wiośnie, poznały tradycje i zwyczaje związane z powitaniem wiosny, a na wiosennej łące zabawom i harcom nie było końca.
Dwa ostatnie tygodnie marca upłynęły pod znakiem przygotowań do Świąt Wielkanocnych. W grupie Smerfów dzieci własnoręcznie wykonały wielkanocne palemki z przyniesionych gałązek, bazi i kwiatów. Każda grupa przedszkolna założyła wiosenne ogródki, w których znalazł się owies, rzeżucha i zioła. Dzieci malowały pisanki i poznały technikę decoupage – ozdabiania przy użyciu kolorowych, papierowych serwetek. Powstało mnóstwo prac plastyczno-technicznych związanych z tematyką świąt.
W Wielki Czwartek przedszkolaki usiadły, razem ze swoimi wychowawczyniami, do uroczystego, świątecznego śniadania. Był biały barszcz, jajeczko i kiełbaska. Wszystkim bardzo smakowało, a piękne dekoracje stołów i podniosły nastrój wprowadziły świąteczną atmosferę.