Przedszkole
15659
page-template-default,page,page-id-15659,bridge-core-2.4.2,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode-theme-ver-22.7,qode-theme-bridge,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-6.2.0,vc_responsive,elementor-default,elementor-kit-7,elementor-page elementor-page-15659
„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat!”

Janusz Korczak

Dlaczego nasze przedszkole?

Nasze przedszkole funkcjonuje od  1 września 2014 roku.  Do przedszkola przyjmujemy dzieci, które ukończyły 2,5 roku. W każdej z grup znajdują się dzieci w tym samym wieku (3-latki, 4- latki, 5-latki, 6-latki). Od 2020 roku prowadzimy również oddział „O” (zerówka).

Aby zapewnić dzieciom najlepszy rozwój i bezpieczne warunki w każdej grupie zatrudniony jest nauczyciel wychowania przedszkolnego oraz pomoc nauczyciela. Staramy się, aby nasza kadra ciągle podnosiła swoje kwalifikację.

Realizujemy Podstawę Programową Wychowania Przedszkolnego zgodnie z obowiązującymi przepisami, odpowiadającą wyzwaniom stawianym współczesnej edukacji.  

Nasza placówka pozwala najmłodszym na odkrycie swoich talentów, poznanie otaczającej ich rzeczywistości i wzbudzenie chęci do nauki, a także uczy samodzielności oraz rozwija mowę i słuchanie poprzez zajęcia edukacyjne, ruchowe, artystyczne i językowe. Zapewniamy dodatkową  pomoc psychologiczno-pedagogiczną dzieciom z orzeczeniami o potrzebie kształcenia specjalnego. W tym celu zatrudniamy dodatkowo dwóch logopedów, psychologa i pedagogów specjalnych.

Dbamy, aby dziecko uczestniczyło w licznych zajęciach w formie zabawy rozwijało swoje zdolności, stymulowało rozwój intelektualny, motoryczny, emocjonalny i społeczny. Pracując z dziećmi, systematycznie monitorujemy ich postępy i kompetencje tak, by zapewnić każdemu z nich warunki optymalne dla jego rozwoju.

Wszystkie sale wyposażone są w sprzęt audiowizualny ( monitory interaktywne, dywany magiczne, laptopy, odtwarzacze CD/DVD). Maluchy i starszaki mają szeroki wybór zabawek edukacyjnych oraz gier i pomocy dydaktycznych. Każda z sal posiada własne, specjalnie przystosowane toalety. Pomieszczenia są łatwe do utrzymania w czystości i dezynfekcji, kładziemy duży nacisk na czystość i higienę. Szatnia wyposażona jest w kolorowe wieszaki i półki. Dzieci mają możliwość korzystania z wewnętrznego placu zabaw, który znajduje się obok budynku przedszkola. Na terenie przedszkola znajduje się również ogród z altanką, co daje możliwość prowadzenia zajęć na świeżym powietrzu.

Nasza placówka jest czynna cały rok. W okresie ferii zimowych, świąt oraz wakacji przedszkole sprawuje opiekę wychowawczo- opiekuńczą.