Grudzień w ,,Gumisiowej Krainie”
18806
post-template-default,single,single-post,postid-18806,single-format-standard,bridge-core-2.4.2,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-22.7,qode-theme-bridge,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-6.2.0,vc_responsive,elementor-default,elementor-kit-7

Grudzień w ,,Gumisiowej Krainie”

Grudzień w ,,Gumisiowej Krainie”

Grudzień w naszym przedszkolu to czas oczekiwania na Mikołaja, na pierwszą gwiazdkę w Wigilię, na cudowny czas Świąt Bego Narodzenia.
Na początku miesiąca przedszkolaki ozdabiały choinki w swoich salach, poznawały tradycje świąteczne i z niecierpliwością czekały na wizytę Świętego Mikołaja.
Ten długo oczekiwany gość przybył do nich 7 grudnia. W czerwonym płaszczu, z długą, białą brodą, dźwigał na plecach worek pełen prezentów. Jego pomocnikiem był elf ubrany w piękny, zielono-czerwony strój. Pomagał Mikołajowi w rozdawaniu prezentów i sprawdzał czy dzieci były grzeczne w ciągu roku. Spotkanie przebiegło w bardzo radosnej atmosferze a przedszkolaki śpiewały Mikołajowi piosenki i pozowały do wspólnych zdjęć.
Tuż przed Świętami dzieci z grupy ,,Jeżyków” wybrały się do Radomia na warsztaty podczas których poznały proces produkcji szklanych ozdób choinkowych. Każde dziecko otrzymało bombkę ze swoim imieniem, którą zabrało do domu.
20 grudnia grupa ,,Sówek” przygotowała uroczyste Jasełka, na które zostali zaproszeni rodzice. Przedstawienie było wyjątkowe. Mali aktorzy prezentowali się znakomicie na tle Bożonarodzeniowej dekoracji. Z dużym przejęciem i zaangażowaniem odtworzyli swoje role, za co zostali nagrodzeni gromkimi brawami.
We wszystkich grupach przedszkolnych, kilka dni przed Świętami, odbyła się Wigilia. Dzieci śpiewały kolędy i pastorałki, a grupa ,,Smerfów” złożyła wszystkim świąteczne życzenia. Był biały obrus na stole, wigilijne potrawy, łamanie się opłatkiem i składanie sobie życzeń.
Grudzień w ,,Gumisiowej Krainie” upłynął w bardzo świątecznej atmosferze. Był to magiczny czas dla dzieci, czas rozwijania kreatywności, nauki poprzez zabawę, pozwalający zachować ciepłe i niezapomniane wspomnienia.
W wyśmienitym nastroju wkraczamy w Nowy 2024 Rok i serdecznie zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z życia naszego przedszkola.
A  styczeń będzie kolorowy, przepełniony muzyką i zabawą…  na naukę też nie zabraknie czasu… ale o tym w kolejnej relacji…