Listopad w naszym przedszkolu
18464
post-template-default,single,single-post,postid-18464,single-format-standard,bridge-core-2.4.2,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-22.7,qode-theme-bridge,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-6.2.0,vc_responsive,elementor-default,elementor-kit-7

Listopad w naszym przedszkolu

Listopad w naszym przedszkolu

Mimo że listopadowe dni nie napawają optymizmem, bo na zewnątrz szaro, plucha i wiatr, to w naszym przedszkolu, jak zawsze, jest wesoło i kolorowo.

Każdego dnia przedszkolaki uczą się i bawią, rysują, wyklejają, tańczą i śpiewają.
W listopadzie obchodziliśmy bardzo ważne święto dla wszystkich Polaków – Narodowe Święto Niepodległości. Dzieci przyszły do przedszkola w galowych strojach, przypięły kotyliony w biało-czerwonych barwach, śpiewały patriotyczne piosenki i recytowały okolicznościowe wiersze.
Wielką atrakcją było Mobilne Planetarium, które odwiedziło nasze przedszkole. Dzieci mogły obejrzeć Układ Słoneczny ,poznać poszczególne planety i dowiedzieć się z czego są zbudowane. Podróż w kosmos była niecodziennym przeżyciem dla naszych przedszkolaków, rozbudzającym ciekawość i wyobraźnię.
24 listopada to bardzo ważne święto dla naszych dzieci – Światowy Dzień Pluszowego Misia. Dzięki zaangażowaniu rodziców największą atrakcją tego dnia była wizyta Misia- maskotki. Wspólne tańce i zabawy ruchowe , rozwiązywanie zagadek, słuchanie bajek o misiach, konkursy i śpiewanie misiowych piosenek – to wszystko sprawiło, że wszyscy świetnie się bawili a uśmiechy nie schodziły z twarzy dzieci. Uwieńczeniem wizyty była wspólna fotografia z Misiem.
W listopadzie Jeżyki, Smerfy i Sówki wybrały się do kina i obejrzały film animowany Psi Patrol. Przygody piesków wzbudziły ogromne zainteresowanie a wycieczka dostarczyła nowych doświadczeń i niezapomnianych wrażeń.
Zwieńczeniem listopadowych atrakcji był Bal Andrzejkowy, który odbył się w czwartek, 30 listopada. Zapalone świece, lanie wosku, wróżby z butami, przekłuwanie szpilką papierowego serca z imionami wprowadziło do przedszkola magiczną atmosferę. Na zakończenie dzieci tańczyły w swoich pięknych przebraniach i mogły poczuć klimat prawdziwego balu.
W radosnych nastrojach pożegnaliśmy listopad i z niecierpliwością oczekujemy na grudzień pełen mikołajkowych niespodzianek i przygotowań do zbliżających się Świąt… ale o tym opowiemy w następnej relacji.